Welcome to Vlora

Vlorë/ Kaloi në Tunelin e Llogarasë pa siguruar ngarkesën, gjobitet pronari i 2 kamionëve

‘Gjatë monitorimit të pandërprerë në akset rrugore, identifikohet dhe ndëshkohet administrativisht pronari i dy kamioneve, drejtuesit e të cilëve në kundërshtim me kufizimet për lëvizjen e mjeteve të rënda qarkulluan në tunelin e Llogarasë me...

Taulant Balla nga Vlora: Presim rritje të numrit të turistëve, shtojmë masat për të garantuar sezonin turistik

Për të shtuar sigurinë dhe parandaluar ngjarje me pasoja në akset rrugore kombëtare, është krijuar dhe ka nisur funksionimin Trupa e Ndërhyrjes Teknike (TNT), e përbërë nga Policia e Shtetit, Urgjenca Kombëtare dhe Shërbimi Zjarrfikës. TNT do të...

Vlorë/ Zjarri përfshin fshatin Kaninë, rrezikohen banesat 

Një vatër zjarri është aktivizuar në fshatin Kaninë, në Vlorë.   Nga flakët mësohet se është djegur një zonë me ullinj shekullorë.  Paraprakisht bëhet me dije se flakët po rrezikojnë të djegin edhe banesat që ndodhen aty pranë...

Vlora pa terminal autobusësh

Vazhdon edhe këtë sezon turistik pa një terminal autobusash .Me dhjetra pasagjerë presin me orë të tëra në diell ku është tepër e rezikshme dhe cdo kush duhet ti shmang pasi ndikojne ne gjendjen shendetesore ose ulen të konsumojnë dicka nëpër...

Projekti për Sazanin/ Vajza e Donald Trump: Resorti do të ndërtohet me brandet Aman dhe Carbone që do të respektojë natyrën

Projekti një miliardë dollarë në ishullin e Sazanit dhe në Zvernec do t’i shtojë edhe disa yje të tjera luksit. Resorti do menaxhohet nga grupi Aman i cili posedon disa resorte të nivelit të lartë në vende të ndryshme të botës. Ivanka Trump...

Kategoria - Aktualitet

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.