Welcome to Vlora

“Gjeli kushton 9 mijë lekë”- Pensionistët në Vlorë të pakënaqur me shpërblimin

Fillimi i kësaj jave ka bërë që pensionistët të vrapojnë drejt zyrave të postave për të tërhequr bashkë me pensionin edhe shpërblimin prej 5 mijë lekësh për festat e fundvitit. Qytetarët e Vlorës shprehen për Euronews Albania se janë të pakënaqur me...

Tragjike/ Po çonte fëmijën në çerdhe, ndërron jetë 50-vjeçari, zbardhen dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 50-vjeçar ka ndërruar jetë teksa çonte në çerdhe fëmijën. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet D. S. NGJARJAMë datë 06.12.2023, në afërsi të “21...

Bashkia Vlorë ka një thirrje për qytetarët e saj

Të dashur qytetarë të Vlorës Ju ftojmë të bashkoheni me ne në një mbrëmje magjike dhe plot ngjyra! Do të ndezim dritat e pemës së festave në sheshin e Qendrës Historike. Ky do të jetë një moment i veçantë për të ndarë gëzimin dhe shpirtin festiv me...

Fredi Beleri refuzon të dëshmojë në seancë: SPAK është i njëanshëm, ka dokumente të falsifikuara

Sot po zhvillohet seanca e radhës për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri, i cili është në akuzë për blerje votash në zgjedhje lokale të 14 majit. Këtë seancë pritej të merrej në pyetje Avdyl Rama, vëllai i Arsen Ramës, për të cilin u...

Gërmimet në Himarë/ Arkeologu zbulon gjetjet në varrezat mbi 3500-vjeçare në jug të vendit

Rreth një muaj më parë, arkeologët shqiptarë zbuluan në shtratin e përroit të Koramit në Himarë tumën e tretë ilire, që konsiderohet nga studiuesit si një nga monumentet më befasuese të periudhës së bronzit dhe hekurit në bregdetin jonian. Tuma e...

Kategoria - Aktualitet

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.