Welcome to Vlora

Bashkia Vlorë : Mbi 10 mijë vota më shumë, ky është kandidati që po kryeson bindshëm

Ashtu siç pritej kanididati i PS në Vlorë kryeson bindshëm kundrejt rivalit të tij të “Bashkë fitojmë”. Në 146 nga 226 QV, Ermal Dredha ka marrë 17845 vota ndërsa Hysni Sharra 7344 vota. Diferenca mes tyre është e madhe ku Dredha prin me mbi 10 mijë...

Procesi drejt fundit, plas SHERRI në Himarë, përfaqësuesit e Berishës zihen me ata socialistë

Teksa vijon procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Himarës mbështetësit e forcave politike, Partisë Socialiste si dhe koalicionit ” Bashkë Fitojmë” janë përplasur me njëri-tjetrin. Burime për mediat bëjnë me dije se jashtë KZAZ 88 ka pasur një...

Ndodh përmbysja në Himarë, Fredi Beleri kthen rezultatin

Janë numëruar pothuajse gjysma e kutive në Bashkinë e Himarës. Nga rezultatet e derimëtanishme Fredi Beleri i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, i cili ndodhet aktualisht në burg për blerje votash dhe pse me një diferencë të vogël dominon ndaj kandidatit...

Shqipëria “vishet” rozë, socialistët kryesojnë në 54 bashki, vetëm 7 për opozitën!

Harta e Shqipërisë është veshur “rozë” pas zgjedhjeve lokale të 14 Majit. Siç shihet dhe nga grafika, Partia Socialiste ka fituar zyrtarisht disa bashki dhe kryeson bindshëm në pjesën tjetër, në 54 zona. Ndërkohë, opozita kryeson deri tani në 7...

Kandidati i BF në Vlorë : Votimet e sotme,Është i vetmi shans që qytetarët kanë për të ndryshuar qytetin e Vlorës dhe bashkinë e Vlorës”

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë për Vlorën, Hysni Sharra, foli për shantazh dhe kërcënim të administratës për të mos votuar. “Ditë e shënuar për demokracinë. Me gjithë problemet, shantazhet, kërcënimet por edhe moti i keq të mos pengojnë...

Kategoria - Aktualitet

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.