Welcome to Vlora

Shqiptarët rekord në Europë, më shumë se gjysma e tyre s’bëjnë pushime për shkak se nuk kanë mundësi financiare

Mbi 51% e shqiptarëve nuk kanë bërë asnjë udhëtim, për të qëndruar të paktën një natë larg shtëpisë së tyre për qëllime personale pushimi, sipas të dhënave që janë publikuar nga Eurostat. Për Shqipërinë informacioni është i disponueshëm për vitin...

“Elle España”: Vlora e shpallur “Maldivet e Evropës”, destinacioni kryesor për 2024-n

Ne kemi zbuluar një perlë të vërtetë me “Booking.com” që pa dyshim, do të bëhet një nga destinacionet më të rëndësishme evropiane në vitin 2024, shkruan Begona Alonso në të përditshmen spanjolle “Elle España”. Ky qytet bregdetar është shpallur si...

Harrohet tradita, shqiptarët jashtë trojeve për festat e nëntorit, kërcejnë biletat e avionëve

Kush nuk i do udhëtimet? Në prag festash, ato bëhen zgjedhja ideale për të kaluar disa ditë me miqtë, familjarët apo partnerin. Dhe ndonëse nëntori konsiderohet si muaj i ftohtë apo me shira, duket se shqiptarët nuk kanë menduar kështu. Përfaqësues...

Aplikacioni i ri për blerjen e biletave për turin me anije në Vlorë

Boattrips.al është një aplikacion web i ri që ofron mundësinë për të blerë bileta për turin me anije në Vlorë nëpërmjet kartave të debitit ose kreditit. Aplikacioni është i lehtë për t’u përdorur dhe është një zgjidhje e përsosur për të gjithë...

Copëz peizazhi, magjia e Vlorës, një perlë më vete

Vlora është një qytet bregdetar në jugperëndim të Shqipërisë dhe konsiderohet se është një nga qytetet më të bukura të Shqipërisë, shkruan Vlora Media Online Vlen të theksohet se Vlora është një nga destinacionet turistike më të preferuar nga vendas...

Kategoria - Travel

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.