Welcome to Vlora

A do të kandidojë si i pavarur në 2023-n për Bashkinë e Vlorës? Përgjigjet Dritan Leli: Kam dhënë maksimumin

Prej kohësh në një marrëdhënie të komplikuar me kreun e qeverisë Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka folur për të ardhmen e tij politike tashmë që më pak se 6-muaj na ndan nga zgjedhjet e 2023-shit.

I pyetur nëse do të kandidojë si i pavarur në zgjedhjet e ardhshme lokale, Leli tha se në këto dy mandate ai ka dhënë maksimumin për Vlorën, dhe se nuk i mbetet gjë tjetër veçse vitin që vjen të largohet nga politika.

Pjesë nga diskutimi:

Xhafo: Zoti kryetar i Bashkisë më vjen mirë që ngërçi juaj me kryeministrin nuk ka krijuar probleme në shërbim për cilësinë e qytetarëve. Një javë më parë një nga të pranishmit më tha se Bashkia juaj ka dalë shumë mirë në arsimin parashkollor, urime.

Leli: Qëllimi im ka qenë që të investoj tek arsimi, pasi mendoj se një vend konsolidon të ardhmen kur arsimon fëmijët e vet. Trajnimi i njerëzve dhe i stafeve për të mësuar më shumë dhe për të shërbyer më mirë. Sot kemi një shkollë të Turizmit që funksionon part-time, ku ju ofrojmë mundësi të rinjve të mësojnë.

Xhafo: Në 2023 Dritan Leli do ta kandidojë i pavarur për kryetar Bashkie?

Leli: Unë them që kontributi i dy mandateve është një kontribut që jam përpjekur të jap maksimumin, nuk do të jem kryetar bashkie në 2023-n./Pamfleti

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.