Welcome to Vlora

Fotot/ Kush janë dy shqiptarët e ekzekutuar mbrëmë në Athinë, njëri nga Vlora, tjetri nga Berati

Personat që shihni në foto janë Armando Organja, 44 vjeç (në të majtë) dhe Kreshnik Çerçizaj, 41 vjeç (në të djathtë), dy shqiptarët të cilët u ekzekutuan mbrëmjen e djeshme në në Nea Zmirni të Athinës.

Gazetari Artur Bibe raporton se Organoja, i cili mori dy plumba në kokë është me origjinë nga Berati, ndërsa Çerçizaj i cili mori dy plumba, një gjoks dhe një në bark është nga qyteti i Vlorës.

Policia po heton lidhur me autorët, ndërsa deri tani dyshimet janë për larje hesapesh. Duket se 44 vjeçari Ogranja kishte edhe më parë kërcënime, pasi kohët e fundit ndërronte lokale dhe mjete shumë shpesh, ndërsa për 41-vjeçarin Çercizaj dihet se ka qenë kontigjent krimi për çështje droge dhe vepra të vogla penale. Çerçizi ka qenë i dënuar më parë nga gjykata e Vlorës për dhënie ndihme në kalimin e paligjshëm të kufirit.

Dëshmitarë okularë thanë se autori ishte i maskuar. Në zonë janë gjendur disa gëzhoja të kalibrit 9 mm, ndërsa mësohet se viktima ka pasur precedentë të mëparshëm penal. Patrulla policie po kërkojnë gjurmë të autorëve, për të cilët dyshohet se janë të paktën 2 ose 3 persona.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.