Welcome to Vlora

Prezantohet kreu i ri i SPAK/ Dumani: Na duhet një Prokurori e Posaçme që publiku t’i besojë

Mëngjesin e sotëm është prezantuar sot drejtuesi i ri i SPAK, prokurori Altin Dumani. Mandati i drejtuesit të SPAK Altin Dumani do të jetë 3 vjet.

Në një komunikim për mediat, Dumani u shpreh: “Ky besim i dhënë më bën të angazhohem maksimalisht.

Falënderoj kolegët e mi për garë dinjitoze dhe vlerat që përfaqësojnë, një falënderim edhe për zotin Kraja i cili pati barrën për të përballuar sfidat e këtij institucioni.

Për secilin prej nesh këto 3 vite kanë qenë të vështira, por secili ka pasur kontribute. Tashmë SPAK duhet të kalojë në një fazë tjetër të luftës kundër korrupsionit. Na duhet një Prokurori e Posaçme që publiku t’i besojë, angazhimi im do të jetë maksimal.

Në këto 3 vite kemi fituar eksperiencë, të gjithë bashkë të demonstrojmë se do të bashkëpunojmë dhe përmes punës tonë të përballojmë sfidat që na presin”, tha ai.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.