Welcome to Vlora

E SHITEM HISTORINE !

Te interesi, xhelozia ,te gara pa kuptim ,foto facebook-u apo instagrami ,te vetkenaqesia per te shkelur historine dhe qytetin ,per te pare sesi qytetet Shqiptare festonin festen tone .

Nuk eshte kjo qe dua apo nje pjese do ,duam qe Vlora te meritoj respektin ,te ruaj historine ,dhe te Triumfoj ne cdo vit duke hapur dyert e mikpritjes dhe duke mbyllur ‘xhelozine’ .Te hapim te ardhmen e qytetit ,duke mbyllur per nje cast ‘Politiken’ .

Adresimet e fajit na bien te gjitheve ,mua ,ty ,atyre qe per asnje cast ,as per nje moment Historik nuk nxorrem ne pah vlerat ,zakonet ,traditat ,historine ,pontencialin qe kemi per ti treguar cdo kujt ne cdo moment qe Vlonjatet ,te cdo bindje,ideje ,interesi ,nuk shfrytezojne asnjehere qytetin e tyre .

Cfare do ti tregojme te ardhmes ,femijeve tane ,miqve ,apo vizitoreve te shumte ?

Qe Vlora ,ishte Shtepia e SHQIPTAREVE ,por u shit nga vete VLONJATET ?

KEQARDHJE ,por ska dorezim .

Nese do gjykohesha se kjo eshte Tradhti ndaj idealit partiak ,do e pranoja me kenaqesi ,sepse Vlora dhe Vlonjatet meritojne me shume se Ne ./Resadri Calaj

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.