Welcome to Vlora

Arrestohet ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj

Arrestimi është kryer nga policia e Tiranës.

Në pranga kanë rënë dhe dy persona të tjerë, Ermal Kurtualaj dhe Alfred Nikolla.

Momentalisht ndaj ish ministrit Beqaj janë dy dosje, ajo e koncesionarit të sterilizimit, për të cilën po hetohet nën masën e sigurisë ‘detyrim me paraqitje” për ‘shpërdorim detyre’ lidhur me  kontratën koncensionare të sterilizimit në kundërshtim me ligjin, si dhe lidhur me abuzime me fondet e Agjencisë Shtetërore të Programimit Strategjik dhe Koordinimit të Ndihmës, SASPAC.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.