Welcome to Vlora

Vishuni trashë sot, por mbani me vete dhe çadrën, ja parashikimi i motit sot

Vendi ynë për ditën e sotme pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Moti do të nisë me kthjellime dhe gradualisht shtim të vranësirave deri të dendura. Në mesditë e kryesisht pasdite në zonën qendrore dhe atë jugore reshje shiu me intensitet të ulët. Në lindje dhe juglindje në orët e mbrëmjes reshje bore me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-8 m/sek. Deti i forcës 1-2 ballë. Temperaturat parashikohen me rritje në vlerat minimale:

në zona malore -5 deri 9°C
në zona e ulëta -3 deri 14°C
në zona bregdetare 1 deri 14°C

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.