Welcome to Vlora

Sezoni Turistik, Rama: Mbërrijnë 1200 vizitorë britanikë, 5000 të tjerë priten të vijnë në ditët në vijim

Teksa sezoni turistik konsiderohet i hapur, pushues të huaj kanë zgjedhur destinacion bregdetin e jugut në Shqipëri për të shijuar disa ditë nën rrezet e diellit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto të turistëve që kanë mbërritur në portin e Himarës për të pushuar në bregdetin e jugut. Në postim në rrjete sociale Rama shkruan se kanë mbërritur 1200 vizitorë britanikë dhe 5000 të tjerë priten të vijnë në ditët në vijim për të pushuar në vendin tonë. 

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.