Welcome to Vlora

Kur nis fluturimi i parë nga aeroporti i Vlorës?

Sipas ministres Balluku,operimet nga aeroporti i Vlorës pritet të nisin nga marsi-prilli i vitit 2025. Lajmi u dha sot gjatë inspektimit të këtij aeroporti nga kryeministri Edi Rama dhe zëvendësministrja Belinda Balluku.  “Në vitin e parë priten 330...

Vlorë/ Plazhi i Hidrovorit atraksion për turistët e huaj! Pushuesit: Adresën e gjetëm në Google, gjithçka perfekte!

Me një gjatësi rreth 12km, rërë kurative dhe det të pastër ndodhet rreth 20 km larg qytetit te Vlorës, i cili është i frekuentuar më së shumti nga banorë të zonës. “E veçanta e këtij viti, më shumë ka pasur gjermanë, korriku ka filluar mbarë. -Këtu...

Çifti francez për muaj mjalti në Shqipëri: Kishim dëgjuar për mafien, por këtu gjetëm…….

Nikolas dhe Sandrina jetojnë në Montpellier në Francë dhe 1 vit më parë celebruan dashurinë e tyre në martesë, ndërsa muajin e mjaltit vendosen që ta bënin në Shqipëri. “Jemi këtu për të festuar muajin e mjaltit. Pamë shumë foto të natyrës dhe të...

Sezoni turistik/ Policia prezanton masat e reja! Ja deri në çfarë ore do të lejohet muzika në ambientet e hapura!

U zhvillua një konferencë për shtyp, nga zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Sokol Bizhga, mbi masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë publike, si dhe për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërive...

Prag sezoni, Vlora ‘popullohet’ nga mysafirët e huaj, turistët: Këtu ka det, mal dhe ushqim fantastik, do vijmë sërish

Vlora nuk frekuentohet vetëm në ditët e nxehta të verës por në çdo stinë. Me dhjetëra turistë të huaj nga çdo vend i botës gjejmë në Llogara këtë fund prilli. Sezoni veror ende nuk është çelur, por Vlora dhe jugu i vendit janë populluar nga turistë...

Kategoria - Turizem

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.