Welcome to Vlora

Rama: Shifrat janë optimiste, pritet që vendi ynë të ketë një bum vizitorësh të huaj

Kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e vizitorëve të huaj në prag të hapjes së sezonit turistik në Shqipëri.

Rama thotë se vetëm gajtë muajit mars në vendin tonë ka patur 62% më shumë vizitorë në krahasim me vitin 2021. Teksa jemi në prag të sezonit, pritet që vendi ynë të ketë një bum vizitorësh të huaj, pasi kjo favorizohet edhe nga heqja e të gjitha masave anti-covid.

“Jemi vetëm në vigjilje të sezonit turistik dhe ja shifrat:

Kemi 62.1 % më shumë vizitorë të huaj gjatë muajit MARS krahasuar me vitin 2021Description: 🏖Dhe më shumë turistë do të thotë më shumë punë, më shumë konsum, më shumë ekonomi”, shkruan Rama.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.