Welcome to Vlora

Pamjet nga rruga Palasë-Dhërmi, Rama: Do të lidhet me daljen e tunelit të Llogarasë

Rruga Palasë-Dhërmi është gjithmonë e më afër përfundimit. Ka qenë vetë kryeministri Edi Rama i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ku deri më tani janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit. Kjo rrugë do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar.

Postimi i Ramës: MIRËMËNGJES dhe me kantierin e rrugës Palasë-Dhërmi ku aktualisht janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit dhe të mbushjes përgjatë të këtij aksi, që në përfundim do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar, ju uroj një ditë të bukur.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.