Welcome to Vlora

Humbja me Izraelin, Sokol Kushta: Nuk fitohet me fjalë dhe tangërlliqe, kjo ishte shuplakë për të paaftët

Pas humbjes së Shqipërisë ndaj Izraelit, me shifrat 2-1, ka reaguar edhe legjenda e Kombëtares shqiptare, Sokol Kushta.

Ky i fundit nëpërmjet një postimi në profilin e tij, shkruan se kjo ishte një shuplakë për të paaftët, që dilnin në TV dhe shpreheshin se fitoren e kemi të sigurt.

Më tej, Kushta shkruan se një ndeshje futbolli fitohet në fushë dhe jo me fjalë e tangërlliqe.

Postimi i Kushtës:

Kisha 8 ditë që lexoja dhe dëgjoja në TV nga shumë specialistë dhe lojtarë të Kombëtares që në ndeshjen me Izraelin do ta fitonim, 1-0, 2-0 deri në 3-0, dhe pyesja veten po këta e dinë se kush është Izraeli?

Atë gjë e kuptuam kur filloi minuta e parë dhe deri sa ra bilbili i fundit. Kjo ishte një shuplakë për delirantët dhe të paaftët, dhe të gjithë ata që mendojnë se futbolli fitohet me fjalë dhe tangërlliqe.

Futbolli është sporti më i lehtë në botë për disa që e bëjnë me djersë, punë dhe gjak. Është një gjë kur futesh në fushë, emrat bëhen të barabartë, pasi vetëm rezultati të bën të madh.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.