Welcome to Vlora

3 gola në Vlorë, Flamurtari tregon forcën kundër Vllaznisë

Vllaznia ka humbur takimin e parë të Kupës së Sqhipërisë duke u mundur me shifratr 2-1  në Vlorë nga Flamurtari. Një sfidë tjetër zhgënjyese për kuqblutë që nuk arritën të mbanin avantazhin pasi Flamurtari përmbysi shifrat që në pjesën e parë.

Një ndeshje e mirë nga kuqezinjtë të cilët tregojnë vlerat në këtë sfidë duke e faktuar objektivin e këtij sezoni që është ngjitja në elitë. Golat e Fernando dhe Dishas kanë përmbysur atë gol të shpejtë nga Kristjan Vulaj.

Turi i parë, Kupa e Shqipërisë

FLAMURTARI – VLLAZNIA 2-1

Flamurtari: Moçka, Silue, Disha, Qarri, Liçaj, Pjeshka, Yuri, Indio, Fernando, Metani, Jonatan

Vllaznia: Qarri, Gurishta, Shehi, Juriç, Hakaj, Kruja, Jonuzi, Alivoda, Çoba, Vulaj, Kaina

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.