Welcome to Vlora

Mposhti sportisten turke në Kick Boks, vlonjatja Ilda Lelo mbron për herë të dytë titullin kampion bote

Ilda Lelo ka vazhduar me sukseset në Kick Boks. Vlonjatja ka mbrojtur titullin kampion bote për peshën 62.5 kg. Titulli WKU World për femra është mbrojtur nga sportistja shqiptare e Flamurtarit në pallatin e sportit në Vlorë, ndërsa ka mposhtur pas...

Rrëfimi i rrallë i Vasil Rucit: Si na zhveshën në kufi pas ndeshjes në Beograd dhe çfarë ndodhi në përballjet me Barcelonën

Bomberi i shquar i “Flamurtarit”, të Vlorës, ai që rrëzoi në gjunjë radhën e portierëve shqiptarë të viteve ’80-të, si dhe disa portierë të huaj, si Zubizareta, (legjenda e kombëtares spanjolle dhe asaj të Barcelonës), quhet Vasil Ruci, ish...

Dënimi i rëndë për Flamurtarin, ç’ndodhi në sfidën me Dinamon që e pësuan sot keq vlonjatët

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet për javën e fundit të futbollit shqiptar. Ekipi më i dëmtuar është Flamurtari me presidentin Idrizi, trajnerin Troisi, pjestarin e stafit Alfred Ferko dhe lojtarin Andi Ribaj që janë dënuar me 2 ndeshje...

Disiplina me dorë të “hekurt”, dënim të rëndë për Flamurtarin

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 30.03.2023 Lojtari i Flamurtari FC, Andi Ribaj, për protestë ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 55/2 të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti. Zyrtari...

Flamurtari prezanton trajnerin, Diego Longo flet si ‘lab’: Ai që ka presion mos marrë pjesë

Flamurtari ka prezantuar para medieve trajnerin e ri. Italiani Diego Longo ka marrë përsipër të drejtojë ekipin në garën për t’u ngjitur në Superligë, teksa janë edhe gjashtë ndeshje në përmbushje të objektivave. Ish-trajneri i Kukësit ka thënë se...

Kategoria - Sport

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.