Welcome to Vlora

FOTO/ Pele hap debat me Ronaldon, nuk pranon që i theu rekordin: Kam shënuar 1283 gola

Sfida ndaj Udineses ishte historike për Cristiano Ronaldon, pasi ka arritur të shënojë 757 gola në karrierë si profesionist, duke kaluar edhe vetë “mbretin” e futbollit, Pele.

Por legjenda braziliane nuk pajtohet aspak me këtë fakt dhe ai në biografinë e profilit të tij zyrtar në rrjetin social “Instagram” ka postuar se është “Golashënuesi më i mirë në histori me 1283 gola”

Pele këtë shifër e ka arritur edhe me turnetë miqësore, të cilat në ato kohë nuk quheshin sfida zyrtare.

Image

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.