Welcome to Vlora

Fluks emigrantësh në Portin e Vlorës, shënohet numri më i lartë i hyrjeve

Jo vetëm emigrantë, por edhe turistë të huaj kanë mbërritur sot në Portin e Vlorës ditën e sotme për festat e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Vetëm në orët e para të kësaj të diele kanë mbërritur 1400 persona dhe 200 automjete.

Duke u bazuar në këto shifra, Porti i Vlorës po kalon fluksin më të madh të hyrjeve që nga sezoni veror ku pati një bum të madh turistësh cdo ditë.

Kështu është shënuar numrin më i lartë i personave të mbërritur. Ndërsa, pritet që situata të jetë e tillë dhe në ditët në vijim.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.