Welcome to Vlora

Fanella me emrin Jashari, FIFA nuk e dënon Granit Xhakën

Ylli i sfidës kundër Serbisë në Botërorin “Katar 2022”, futbollisti shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka nuk do dënohet nga FIFA. Xhaka nuk ka thyer asnjë rregull të FIFA-s për politikën në fushën e futbollit.

Ylli i Arsenalit, Xhaka e ka udhëhequr kombëtaren zvicerane në fazën eliminatore, teksa vazhdon të tregojë se është një lojtar kyç për klubin dhe vendin e tij.Loja e tyre kundër Serbisë ishte një përballje e nxehtë duke marrë parasysh rivalitetin mes dy kombeve.

Xhaka është kapur nga kamerat teksa mbante në stolin serb, gjë që shkaktoi një reagim të zemëruar nga ana e tyre. Pas ndeshjes, mesfushori kishte veshur një fanellë të Zvicrës ku shkruante emrin Jashari.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.