Welcome to Vlora

Banorët e lumit të Vlorës bllokojnë rrugën nacionale, protesta kundër qeverisë

Dhjetëra banorë në fshatrat pranë Lumit të Vlorës protestuan sërish kundër qeverisë. Ata bllokuan rrugën nacionale duke kërkuar anulimin e punimeve për ujësjellësin e Himarës. Për të furnizuar bregdetin me ujë po përdoren burimet e Kuçit, çka sjell...

Mesazh i një socialisti në Vlorë : Ka ardhur koha që të votojmë kundër vetes për të ardhmen e Vlonjatëve

Përshendetje stafi !  Sëpari me lejoni te shpreh përgëzimet e mia për punën që bëni .Së dyti un jam një antar i Partisë Socialiste të Vlorës ku kam aderuar qysh në moshën 18-vjecare dhe sot jam rreth të 40-tave . Mbas kaq vitesh në këtë parti...

Klevisa vajza nga Vlora, studiuese e fushës së sipërmarrjes dhe eksperte e projekteve, është shpërblyer disa herë me çmimin “Krenaria e Qytetit” nga Bashkia Vlorë

Klevisa është një studiuese e fushës së sipërmarrjes dhe eksperte e projekteve. Ajo është e specializuar në ofrimin e shërbimeve profesionale të konsulencës për startup-et, SME-të, OJQ-të dhe institucionet arsimore. Ajo ka një formim akademik dhe...

Fyelltari nga Vlora i melodive të mjerimit që jeton në varfëri

Vladimir Leka ka mbi 20 vite që luan me fyell. Është ndër të paktët që interpreton me këtë instrument. Kur është në skenë, hallet i lë pas dhe i harron. Talenti nuk i është vlerësuar kurrë. Me artin fyelltari nga Vlora nuk ja ka dalë të sigurojë një...

Përuroi në Bashkinë e Vlorës librin e shkrimtares hebreo-vlonjate, Leli: Ka plotësuar me ngjarje të jetuara një nga historitë më përfaqësuese të Vlorës

Kryebashkiaku i Vlorës ka përuruar në bashki librin e shkrimtares hebreo-vlonjate Anna Kohen, e cila i ka vendosur emrin që e thërrisnin vendasit. Ajo është strehuar për vite me radhë në Vrenezë, aty ku është pritur nga vlonjatët, të cilët e...

Kategoria - Popular

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.