Welcome to Vlora

VIDEO/ “SHPËRTHEJNË” protestat për rritjen e çmimeve, studentët bojkotojnë mësimin

Ditën e sotme dhjetra studentë në qytetin e Korçës janë ngritur në protestë kundër rritjes së çmimeve.

Nga pamjet e publikuara me pankarta në duar shihet se ata po marshojnë nga unviersiteti në drejtim të Katedralës së qytetit.

Ata kërkojnë uljen e çmimit të biletave të transportit, pasi është një kosto e shtuar për të gjithë ata studentë të cilët udhëtojnë për në qytetin e Korçës çdo ditë.

“Ne kërkojmë uljen e çmimit të naftës, uljen e çmimeve të shportës dhe uljen e çmimit të biletës. Është një kosto extra për ne dhe nuk mund ta përballojmë”, thotë njëri prej studentëve.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.