Welcome to Vlora

GJKKO dënon me 13 vite burg ish-truprojën e ish-ministrit Tahiri

GJKKO ka dënuar me 13 vite burg ish-trupërojën e ish-ministrit të Brendshëm, Samir Tahiri. Mesohet se Hekuran Marku, duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar, do të vuajë 8 vite e 8 muaj burg.  Marku akuzohet për trafik ndërkombëtar droge në...

“Qeveria greke e shpall Skënderbeun hero kombëtar grek”, diplomati Murati: Detin na e morën, edhe Himarën

Diplomati dhe shkrimtari i njohur Shaban Murati ka bërë një shkrim në lidhje me mesazhin e urimit të qevrisë greke në Festat Kombëtare, teksa në mesazh thuhej se Skënderbeu ishte “hero kombëtar i të dy vendeve”. Ai me anë të një postimi të gjatë në...

Zjarr i madh pranë një zone të banuar në Radhimë (video)

Një zjarr i madh ka rënë në Radhimë të Vlorës paraditen e sotme. Vatra e zjarrit gjendet, siç duket nga pamjet në video, pranë një zone të banuar. Flakët fillimisht kanë përfshirë bimësinë e zonës dhe më pas janë përhapur në të dyja anët e kodrës...

“Air Albania”, një tjetër aferë e Sinan Idrizit me borxhet e kompanisë?

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë deklaroi 6 ditë më parë se pronarët përfitues të kompanisë “Air Albania” do të regjistroheshin po atë ditë në QKB. Qendra Kombëtare e Biznesit e kishte pezulluar aktivitetin e kompanisë për shkak se ajo nuk...

Vdiq si hero duke shpëtuar vëllanë dhe shokun, Rama: Anri Kashiku do të shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Vdiq si hero duke shpëtuar vëllanë dhe shokun, Rama shkon për ngushëllime në familjen e Anri Kashikut në Durrës. Rama tha se Anri Kashiku do të shpallet “Dëshmor i Atdheut”. Si ndodhi? Tre të rinjtë ishin nisur për të bërë plazh në Bisht...

Kategoria - Uncategorized

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.