Welcome to Vlora

Vaksina e COVID në Shqipëri, ja kush janë mjekët e parë që do të marrin injeksionin Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke nisur nga sot do të nisë procesi i vaksinimit anti-COVID në Shqipëri.

Lajmi u bë i ditur dje nga vetë Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.Qeveria shqiptare ka lajmëruar se deri më tani janë porositur 500 mijë doza nga kompania Pfizer.

Bëhet me dije se të parët që do të marrin vaksinën janë mjekët e Spitalit Infektiv që janë në vijën e parë të rrezikut, më pas duket se vaksinimi do të nisë për të moshuarit në azile.Vaksina nuk do të zhvillohet te gratë shtatëzana dhe të fëmijët nën moshën 16 vjeç, dhe të personat që kanë alergji të vecanta, deri më tani vaksina është falas.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.