Welcome to Vlora

Shqipëria në prag epidemie gripi/ 15 mijë raste me infeksione respiratore për shkak të komplikacioneve serioze

Shqipëria ka hyrë në prag epidemie për sa i përket infeksioneve respiratorë. Në institutin e shëndetit publik raportohen mbi 15 raste në javë . Dhe kjo është shifra e për javën e dytë të vitit ndërkohe që kurba e infektimeve është në ngjitje pasi në...

Najada Çomo: Brenda këtij muaji do të rihapet spitali Infektiv! Koronavirusi ka prekur çdo sistem të organizmit

Shefja e Spitalit Infektiv Najada Çomo ka folur ditën e sotme në lidhje me pasojat e pandemisë dhe sëmundjes te organizmi. Gjatë fjalës së saj ajo vuri theksin se ky virus ka prekur të gjithë sistemet e organizmit ndërsa vuri theksin në aspektin...

I moshuari pëson parainfarkt në plazhin e Vlorës, kryebashkiaku Dritan Leli i vjen në ndihmë

Një i moshuar duke bërë plazh në bregdetin e Vlorës nuk është ndjerë mirë dhe ka kërkuar ndihmën e ambulancës. I ndodhur në zonën e Lungomares kryetari i bashkisë së Vlorës njëkohësisht dhe mjek në profesion, Dritan Leli i ka dhënë ndihmën e parë të...

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Ulet koha e izolimit për të infektuarit me Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep lajmin se është reduktuar koha e izolimit për të prekurit me koronavirus. Ky vendim është marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, pas mbledhjes së zhvilluar për vlerësimin e situatës epidemiologjike...

Vlora dhe Tirana me vdekjet më të shumta nga pandemia, 50% më shumë

Vlora dhe Tirana janë dy qarqet që kanë shënuar humbjet më të mëdha në jetët e njerëzve në vitin 2021. Sipas të dhënave të INSTAT, fatalitetet në Vlorë ishin 50.3% më të larta në vitin 2021, në krahasim me mesataren e 2016-2019, kur kishim një...

Kategoria - Shendet

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.