Welcome to Vlora

U dyshua për eksploziv, çfarë kishte në pakon e dyshimtë në Vlorë

Për rreth tre orë,ditën e djeshme zona e Plazhit të Vjetër në Vlorë ka mbetur e bllokuar për shkak të një pakoje të dyshimtë në rrugë. Sipas informacioneve të para u dyshua për një sasi eksplozivi të rrëzuar nga ndonjë automjet.

Nga ora 14. 40 kur është dhënë alarmi dhe deri në orën 17. 30 kur është kryer shpërthimi i komanduar nga forcat xheniere të ardhura nga Tiranë, zona dhe rruga ka qenë e bllokuar nga policia që kishte vendosur perimetrin e sigurisë.

Informacioni për një pako të dyshimtë është dhënë nga banorët e zonës që kanë lajmëruar policinë. Pas shpërthimit të komanduar nga forcat xheniere, policia ka njoftuar se nuk bëhej fjalë për lëndë plasëse. Policia njofton se nga veprimet e kryera nga njësia antieksploziv rezultoi se në brendësi të mbështjelljes ishte një tako druri.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.