Welcome to Vlora

Spiunazh apo aktivitet kriminal? Artan Hoxha nxjerr pamjet e pajisjes misterioze në Sazan, çfarë dyshon policia

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar pamjet e një pajisje misterioze që është gjetur në jug të vendit ditët e fundit. Hoxha tha se paisja misterioze është gjetur nga turistë të huaj në ishullin e Sazanit.

“Bëri bujë lajmi se një pajisje e sofistikuar që ishte gjetur në ishullin e Sazanit, nisur edhe nga fakti se nuk ka banorë dhe se vizitohej nga turistët. Duke qenë se në këtë kohë ka pasur një lëvizje të madhe të anijeve të NATO-s në Adriatik de jon tërhoqi vëmendjen se pajisja u gjet nga turistë në një zonë dominuese” tha Hoxha.

Sipas Hoxhës dyshohet se kjo pajisje mund të përdoret për spiunazh apo aktivitet kriminal.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.