Welcome to Vlora

Samiti, Mitsotakis flet për çështjen e detit me Shqipërinë: Kemi bërë progres, çështja në Hagë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis u prit nga kryeministri Edi Rama dhe është pjesë e samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Tiranë, edhe pse më herët në mediat greke u shkruajt se nuk do të vijë, për shkak se fluturimi me helikopter nuk ishte i mundur përshkak të motit. I pyetur nga gazetarët për çështjen e detit me Shqipërinë, ai tha se është bërë progres.

“Po diskutojmë dhe mendoj se kemi bërë progres gjatë ditëve të fundit. Duam të gjejmë dakordësi për të firmosur një dokument që do na mundësojë ta çojmë çështjen në Hagë”.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.