Welcome to Vlora

Pushtoi fushën me flamurin kuqezi në duar, flet tifozi: Ja çfarë u tha Benzema forcave të sigurisë

Real Madrid u kualifikua në finalen e Ligës së Kampionëve, pasi përmbysi rezultatin 3-1 ndaj Manchester Cityt mbrëmjen e djeshme në në “Santiago Bernabeu”.

Pëveç rezultatit dhe kalimit të Realit në finale, finalja e Champions tërhoqi vëmendjen e sportdashësve shqiptar ishte pushtimi i fushës nga një tifoz, i cili mbante në duar flamurin shqiptar.

Tifozi u shpëtoi rojeve të sigurisë dhe ka vrapoi në fushën e gjelbër për të takuar idhullin e tij, Karim Benzema, me flamurin kuqezi në dorë.

Pas pak sekondash ai u shoqërua jashtë nga siguria e stadiumit, me flamurin shqiptar që duket se i ka sjellë fat sulmuesit francez, pasi pak më vonë shënoi golin e kualifikimit. Në një prononcim për ‘GazetaBlic Sport’, turku, Gokhan tha se e realizoi ëndrrën e tij duke e përqafuar Benzeman dhe se qëllimi i tij ishte të tregonte se cili është flamuri më i bukur në botë.

Ai është një “Youtubuer” i njohur, i cili jeton në qytetin e Franfkurtit në Gjermani, por që tashmë u bë shumë i njohur me veprimin e tij të fundit.“Gjithçka ishte e planifikuar. E realizova ëndrrën time kur përqafova Benzeman. Ai iu tha policëve ‘qetë-qetë’ kur më morën. Bashkë me shokët nga Tirana dëshironim t’i tregojmë botës se cili është flamuri më i bukur në botë. Falënderoj shumë komapninë “Gimi events” që më mundësoi këtë udhëtim”,  tha Gohkanpër ‘GazetaBlic Sport.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.