Welcome to Vlora

Partia e Lirisë i bashkohet protestës së Berishës, Ilir Meta: Mbështetje totale

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e mbështet protestën e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha.

Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se duhet mbeshtetje totale për protestën e 12 Nëntorit, teksa shkruan se koha e demokracisë po vjen.

“Mbështetje totale për protestën madhështore të 12 Nëntorit! Shqiptarët më të bashkuar se kurrë drejt Referendumit dhe Primareve! Koha e Demokracisë direkte po vjen! ” shkruan Meta në postimin e tij.

Kujtojmë që Meta dhe Berisha patën një takim sot, ku folën për zgjedhjet që dotë mbahen më 14 maj 2023.

Pritet që nesër Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë do të nënshkruajnë marrëveshjen e daljes bashkë në zgjedhjet vendore të cilat do të mbahen më 14 maj. 2023.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.