Welcome to Vlora

Një nga VIP-at shqiptarë me shtëpinë më të bukur, këngëtarja Maya tregon vilën e saj luksoze (foto)

Maya është një nga këngëtaret më të njohura të muzikës popullore në Shqipëri sidomos të asaj të jugut dhe ka vite që këndon dhe jep koncerte.

Normalisht dhe fitimet janë të mëdha, pasi maya bën shumë koncerte jashtë Shqipërisë, thuajse kudo ku jetojnë shqiptarët në Europë, Australi e Amerikë.

Ajo jeton në nje prej zonave me te shtrenjta e me luksoze qe ka banore edhe emra te njohur te shoubiz-it shqiptar eshte kompleksi i Vilave Long Hill, ne periferi te Tiranes. Edhe kengetarja Maja Alickaj eshte nje prej banoreve te ketij kompleksi.

Maja ka hapur dyert e shtepise dhe ka rrefyer me shume per gjithcka eshte ndertuar aty brenda. Pavaresisht vleres se kushtueshme , ne kete zone ne periferi te Tiranes ia vlen te investosh, tregon artistja. Ka ajer te paster, eshte larg zhurmes se metropolit por ka edhe shume hapesire qe i jep mundesi artistes te shijoje çdo kend te saj. Beni, bashkeshortit te Majes eshte arkitekt dhe eshte kujdesur per cdo detaj te shtepise se tyre.

Maja duke shpjeguar me detaje per arredimin gjate kesaj periudhe tregon “Kur me pyesin sa kohe na ka kushtuar, une pergjigjem ‘nuk e them, se ashtu eshte nje muhabet’. Ne te vertete, na ka marre shume kohe, por e kemi ndertuar ngadale. Edhe per shkak te angazhimeve dhe projekteve, na ka zgjatur. Ka pasur edhe periudha te gjata kur nuk kemi punuar fare. Tamam tamam, ndoshta nje vit na ka marre dhe 5, 6 muaj intensive”

E gjitha shtepia eshte bere nga duart e bashkeshorit, ndaj Maja eshte e lumtur qe nga duart e tij gjithçka eshte vendosur ne vendin e duhur: “Cdo gje eshte bere me duart e Benit. Nuk ka asnje lloj shansi qe te mos jete ne vendin e duhur, eshte shume merakli”, – thote artistja.

Gjithcka rreth e rrotull eshte kuruar me shume kujdes duke nisur qe nga hyrja kryesore, dhoma e gjumit, salloni, kendi i punes dhe ballkoni. Nuk mund te mos kishte ne shtepi nje shenje nga vendlindja e tyre pasi midis pikturave te tjera gjendet edhe nje picture nga Llogaraja dhe pisha flamur. më poshtë po iu sjellim disa foto nga vila luksoze e Mayes.

telemedia.al
telemedia.al
telemedia.al
telemedia.al
telemedia.al
telemedia.al

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.