Welcome to Vlora

Java nis me diell dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot kryesisht me diell.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -8°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 02°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 13°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

Ndërsa Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -10°C në -1°C dhe në zonat e ulëta nga -7°C në 02°C.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.