Welcome to Vlora

Moti i përkeqësuar në Vlorë/ Ndalohet lundrimi i trageteve dhe anijeve të vogla

Moti i përkeqësuar paraqitet në qytetin e Vlorës. Mësohet se era është e fortë dhe deti me dallgë deri në 8 ballë. Ndërkohë, referuar situatës vijon të mbetet i pezulluar lundrimi i trageteve dhe anijeve të vogla. Sakaq, sipas Kapitenerisë, situata...

NJOFTIM/ Ndalohet lundrimi për anijet e transportit në linjën Vlorë-Brindisi-Vlorë

Në bazë të parashikimit për situatën hidrometeorologjike të përkeqësuar përgjatë bregdetit Shqiptar, Drrejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se është ndaluar dhënia e leje – nisjes për të gjitha mjetet e vogla lundruese, anijeve të peshkimit që...

Moti i keq, Drejtoria e Përgjithshme Detare apel drejtuesve të mjeteve të vogla lundruese dhe anijeve të peshkimit. Çfarë do të ndodhë me tragetet?

Për shkak të përkeqësimit të kushteve të motit, me erë të fortë dhe dallgë të larta, Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dalë me një njoftim zyrtar. Drejtoria u kërkon drejtuesve të mjeteve të vogla lundruese dhe anijeve të peshkimit që operojnë...

Moti/ Temperatura të ftohta, paralajmërohet dallgëzim i fortë në det

Sipas MeteoAlb, do të ketë sërish rritje të vlerave barike duke sjellë në territorin Shqiptar mot të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta, por me kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të paraqitet motit në zonat malore ku më të dukshme...

Moti i keq “pushton” Shqipërinë

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bërë me dije se, gjatë orëve në vijim e për tre ditë me radhë pritet një përkeqësim i ndjeshëm i kushteve të motit, çka do të sjellë vështirësi të shumta në lundrimin e mjeteve detare. Sipas njoftimit të publikuar...

Kategoria - Moti

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.