Welcome to Vlora

Mjegulla pushton Qafën e Llogorasë, vështirëson qarkullimin e mjeteve

Mjegulla ka pushtuar Qafën e Llogorasë. Siç duket edhe në foton e mësipërme, shikueshmëria për drejtuesit e automjeteve është shumë e kufizuar. Ndaj edhe apelohet për kujdes nga drejtuesit e mjeteve gjatë udhëtimit. Edhe pse pranvere, moti me shi...

Vranësira dhe reshje shiu, moti për sot

Territori shqiptar në pjesën e parë të ditës parashikohet të jetë në mbizotërimin e vranësirave kalimtare të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore, ku dhe do të gjenerojnë reshje. Ndërsa gjatë mesditës dhe pasdites vranësirat do të...

Pezullohet lundrimi për mjetet e vogla në Vlorë, shkak moti i keq

Përkeqësimi i kushteve të motit gjatë orëve të fundit në vendin tonë ka bërë  që autoritetet portuale në Vlorë të pezullojnë lundrimin e anijeve të vogla të peshkimit. Ndërkohë në njoftim thuhet se sa i përket anijeve të transportit...

Parashikimi i motit/ Vranësira dhe reshje shiu, ulen temperaturat

Këtë të martë moti ka marrë një kthesë tjetër. edhe pse jemi në pranverë. Priten vranësira dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave. Gjithashtu pritet një rënie e ndjeshme e temperaturave në vlerat...

Erë e fortë dhe dallgë deri në dy metra lartësi, pezullohet lundrimi i anijeve në Vlorë

Moti i keq që ka përfshirë vendin këto ditë ka shkaktuar erë të fortë dhe dallgë deri në 2-2.5 metra lartësi në bregdet. Në gjirin e Vlorës është pezulluar dalja në det për mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit. Ndërsa deri më tani nuk ka...

Kategoria - Moti

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.