Welcome to Vlora

Jaeld Çela rekurs në Gjykatën e Lartë për dënimin me burg

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë për prishjen e vendimit që e dënoi për shpërdorim detyre.

Çela u lirua pak kohë më parë, pasi vuajti shumicën e dënimit me 3.4 vite burg.

Ish-kreu i Policisë së Vlorës ishte pjesë e dosjes, ku u dënua ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.  Çela u vu në hetim nga prokuroria në nëntor 2017 dhe për tre vite qëndroi në arrati. Ai u dorëzua në maj të vitit 2020.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.