Welcome to Vlora

Horoskopi për ditën e enjte, 7 prill 2022

DASHI
Hëna hyn në Gaforre, duke rritur intuitën dhe ndjeshmërinë tuaj emocionale. Fatkeqësisht, një aspekt i pabalancuar midis Mërkurit komunikues dhe nyjes jugore, mund t’ju bëjë të kuptoni ndjenjat e të tjerëve, pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, gjë që mund të bëhet paksa e rëndë. Për fat të mirë, atmosfera do të ndriçohet pasdite, duke sjellë dashuri dhe mbështetje kozmike në thellësitë e mendjes tuaj. Mos harroni të përdorni dhembshurinë tuaj kur bëhet fjalë për të tjerët, por mbani në mend se nuk jeni përgjegjës për shërimin e plagëve që nuk ju përkasin.

DEMI
Hëna kalon në Gaforre, Demi i dashur, duke ndriçuar një dritë në sektorin e grafikut tuaj që rregullon komunikimin. Kjo vendosje hënore mund t’ju ndihmojë të flisni nga zemra, duke ju lejuar të lidheni me të tjerët në mënyrë më organike. Këtë pasdite, jeta juaj shoqërore mund të bëhet paksa e gjallë. Merrni hapa për të kontaktuar të dashurit tuaj, veçanërisht nëse ka kaluar një kohë që nuk keni folur. Me përfundimin e ditës, sigurohuni që të ushqeni mendjen tuaj me një libër ose dokumentar të mirë, pasi do të jeni të uritur për stimulim intelektual.

BINJAKËT
Mos u ndjeni nën presion apo të nxituar për të përmbushur pritshmëritë apo afatet e të tjerëve, pasi hëna kalon rrugën e saj përmes Gaforres Ujore. Kjo vendosje hënore do t’ju kërkojë të ushqeni nevojat dhe emocionet tuaja, të cilat mund t’ju bëjnë t’i qaseni jetës më ngadalë. Për fat të mirë, do të arrini të gjeni zakonin tuaj në punë këtë pasdite, duke aktivizuar motivimin tuaj profesional. Lejoni vetes të relaksoheni këtë mbrëmje me një vakt superior, muzikë të bukur dhe veshje të bukura. Kjo klimë kozmike është ideale për të mahnitur shqisat tuaja dhe ndoshta pak luks.

GAFORRJA
Hëna lëviz në shenjën tuaj, duke ju inkurajuar të shkëlqeni, duke vënë në plan të parë nevojat tuaja. Kjo vendosje hënore është gjithashtu e gatshme për të rritur popullaritetin tuaj, por ju do të dëshironi të siguroheni që të mbroni veten kundër ndikimeve toksike ose njerëzve që nuk kanë në zemër interesat tuaja më të mira. Për fat të mirë, do të përfitoni nga mbrojtja kozmike këtë pasdite, duke aktivizuar qendrën shpirtërore të grafikut tuaj. Këto emocione mund t’ju ndihmojnë të bëni një përparim serioz në marrëdhënien tuaj me palën tjetër, prandaj sigurohuni që të përfshiheni në një praktikë medituese ose magjike.

LUANI
Do t’i ndjeni gjërat thellë pasi hëna e Gaforres ndriçon një dritë në sektorin e grafikut tuaj që drejton nënndërgjegjen. Këto emocione mund t’ju frymëzojnë të bëni një hap prapa nga jeta juaj shoqërore, veçanërisht nëse ka kaluar një kohë që kur jeni kënaqur në një kohë të vetmuar. Një person i afërt mund t’ju sjellë në humor pasdite. Bëj më të mirën për të qenë vigjilent me dikë që kujdeset, pasi mund të sjellë shërim në thellësi të psikikës suaj që as nuk e kuptove se kishe nevojë.

VIRGJËRESHA
Përmbushja emocionale do të vijë përmes rrethit tuaj të miqësisë, pasi hëna hyn në Gaforren dhe shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore. Këto emocione mund t’ju frymëzojnë gjithashtu që të bëheni më aktivë me llogaritë tuaja të mediave sociale, kështu që vazhdoni dhe postoni atë selfie të lezetshme që keni mbajtur me kohë në telefon. Këtë pasdite, romanca mund t’ju kapë pasi dikush që mendonit se ishte thjesht një mik mund të fillojë të tregojë interes romantik. Nëse jeni aktualisht në çift, përdorni këtë energji për të flirtuar me të dashurën tuaj për të ndihmuar në ngritjen e lidhjes tuaj.

PESHORJA
Hëna kalon në Gaforre, duke ndriçuar dritën e saj në sektorin e grafikut tuaj që rregullon ambiciet e karrierës. Kjo energji është e përkryer për kultivimin e marrëdhënieve me kolegët dhe eprorët tuaj, gjë që mund t’ju ndihmojë të bëni përparime profesionale në të ardhmen. Kjo pasdite mund t’ju frymëzojë për të ndihmuar të tjerët me ngarkesën e tyre të punës, por përpiquni të mos e humbni kohën tuaj me detyra që nuk ju përkasin. Ndërsa dita do të mbyllet, merrni pak kohë për të medituar mbi qëllimet tuaja të karrierës.

AKREPI
Hëna e Gaforres ndriçon një dritë në sektorin e grafikut tënd shpirtëror. Ndjenja e dhembshurisë dhe paqes do t’ju japë një mundësi për t’u lidhur me botën përreth jush, duke hapur sytë ndaj sinkronizmave dhe bekimeve të vogla. Këto atmosfera të mira do të mbushen shumë pasdite. Sigurohuni që të lidheni me miqtë tuaj gjatë kësaj kohe, pasi duke e bërë këtë gjë, sigurisht që do t’ju mbushë zemrën me shumë dashuri dhe mirënjohje. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për t’u bërë pak artistik, kështu që vazhdoni dhe punoni në çdo projekt krijues me të cilin keni luajtur kohët e fundit.

SHIGJETARI
Nuk do të jeni në humor për ndërveprime në nivel sipërfaqësor, pasi hëna e Gaforres ndriçon sektorin e grafikut tuaj që rregullon lidhjet intensive. Edhe pse do të jeni gati të shkoni thellë me të dashurit tuaj, përpiquni të mos i shtyni kufijtë e askujt nëse ata nuk duken gati për këtë. Klima kozmike do t’ju bëjë të fantazoni për një natë komode në shtëpi, prandaj sigurohuni që të përshtasnk orarin tuaj, në mënyrë që të mund të strukeni në divan me shfaqjen tuaj të preferuar televizive.

BRICJAPI
Ndërsa hëna hyn në Gaforren dhe shtëpinë tuaj të shtatë diellore, një butësi do të mbushë ajrin rreth jush, i dashur Bricjap. Këto emocione janë perfekte për të hapur zemrën tuaj dhe për të shfrytëzuar mirënjohjen tuaj, ndaj mos kini frikë të përqafoni anën tuaj më të butë. Ju mund të ndiheni të thirrur për të pëshpëritur romanca të ëmbla në veshin e të dashurës suaj këtë pasdite. Këto atmosfera ëndërrimtare do t’ju ndjekin deri në mbrëmje, duke e bërë atë një natë të përsosur për një natë romantike takimesh. Parashikohet një ditë shumë e mirë.

UJORI
Përkushtohuni të jetoni mirë, ushqeni mendjen, trupin dhe shpirtin tuaj. Ngrënia e ushqimeve të pasura me lëndë ushqyese, respektimi i një orari të arsyeshëm dhe stërvitja gjatë gjithë ditës janë të gjitha mënyra të shkëlqyera për të punuar me këtë energji, veçanërisht nëse ka kaluar një kohë e gjatë që nuk keni kontrolluar nevojat tuaja fizike. Sidoqoftë, të jesh i ndërgjegjshëm për shëndetin nuk do të thotë që duhet të kufizosh veten. Këtë pasdite, një lidhje e dobishme midis Hënës dhe Venusit do të veprojë si leje kozmike për të trajtuar veten, ndaj sigurohuni që të kënaqeni me diçka aq të ëmbël sa jeni.

PESHQIT
Do të jeni në një humor jo të mirë,  pasi hëna e Gaforres ndriçon një dritë në sektorin e grafikut tuaj që rregullon kreativitetin, egon dhe vetë-shprehjen. Mos kini frikë të lini veten tuaj autentike të shkëlqejë, pasi njerëzit do të jenë të hapur ndaj “juve të vërtetë”. Këtë pasdite, romanca mund të shfaqet ku, duke u bekuar atmosferën tuaj me një joshje. Ndërsa kjo energji është e përkryer për të marrë pak flirtim, do të jetë po aq jetësore që të merrni pak kohë për ta dashur dhe vlerësuar veten. Me përfundimin e ditës, kërkoni mënyra për t’u bërë kreativ pasi universi ju shtyn të përqafoni artin.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.