Welcome to Vlora

Greqia ‘zgjohet’ me tërmet, regjistrohen lëkundje me magnitudë 4.6 Rihter

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra e lëkundjeve ishte Kreta, ndërsa thellësia e tërmetit ishte 28 km. Sipas EMSC, lëkundjet janë ndjerë edhe në Irakleion dhe në Sitia.

Ditët e fundit, Greqia është tronditur shpesh nga lëkundjet e tërmetit në zona të ndryshme, por nuk kanë shkaktuar asnjë dëm në ndërtesa apo njerëz.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.