Welcome to Vlora

Futbolli në zi, ndahet nga jeta ish-lojtari dhe trajneri i njohur Mihajloviç

Bota e futbollit është në zi, është ndarë nga jeta Sinisha Mihaljoviç.

Ish-futbollisti dhe trajneri vdiq në moshën 53-vjeçare nga leucemia akute mieloide. Sëmundja u diagnostikua më 13 korrik 2019, u mposht dhe më pas u kthye në mars 2022. Tre vjet trajtim, një tranplant i palcës kockore dhe rikthimi në stolin e Bologna-s, përpara se të shkarkohej në shtator.

Mihajloviç ka luajtur për Romën, Sampdorian, Lazion dhe Interin, ka lënë pas gruan e tij Arianna, vajzat Virginia dhe Viktorija dhe djemtë Marco, Miroslav, Dusan dhe Nikolas.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.