Welcome to Vlora

Dy ditë pas dhunës, Berisha shfaqet me syze dielli në zyrën e tij me ish-presidentin e Kroacisë

Dy ditë pas dhunës së ushtruar në protestën e 6 dhjetorit, Sali Berisha është shfaqur në zyrën e tij në selinë e PD me ish-Presidentin e Kroacisë, Stipe Mesiç.

Ish-kryeministri shihet se mban syze dielli, pasi në fytyrën e tij ka ende shenja nga grushti i Gert Shehut, i cili e goditi teksa Berisha po marshonte së bashku me protestuesit në bulevard.

Kreu i PD ka deklaruara para ish Presidentit kroat, se personi që ishte zgjedhur për ta sulmuar është një informator i policisë kriminale.

“Personi i zgjedhur që do më godiste është informator i policisë kriminale, me të cilin është marrë një nga figurat më të zeza të historisë së shtetit shqiptar”, u shpreh Berisha.

Sjellim në vëmendje se Sali Berisha u dhunua nga 31-vjeçari Gerti Shehu ditën kur opozita mbajti protestën, në një kohë që në Tiranë ishin edhe liderët e BE.

Menjëherë pas sulmi, Shehu u neutralizua nga truprojat e Berishës, por edhe simpatizantë. Më pas i riu u arrestua nga policia, ndërsa kjo e fundit referuar një raporti mjekësor dyshon se ai vuan nga probleme mendore.

Opozita nga ana e saj për këtë sulm akuzon qeverinë dhe kryeministrin Rama se qëndron prapa këtij akti të rëndë.                                         

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.