Welcome to Vlora

IKMT zbarkon në Drimadhes, rrethon ndërtesën 4-katëshe pa leje dhe nis përgatitjet për shpërthim me 10 kg eksploziv

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka zbarkuar ditën e sotme në Drimadhes, Dhërmi në kuadër të operacionit për shembjen e ndërtimeve pa leje.

Bëhet me dije se IKMT do të shembë një objekt katër katësh në Drimadhes, i cili është pa leje, ndërsa nuk bëhet e ditur se në pronësinë e kujt rezulton ndërtesa.

Mësohet se bëhet fjalë për një sipërfaqe rreth 2100 metra katrorë.Sipas informacioneve shpërthimi i kontrolluar do të kryhet ditën e dielë rreth orës 15:30, ku ndërtesa do të hidhet në erë me rreth 10 kilogramë lëndë eksplozive.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.