Welcome to Vlora

Basketbollistet e Flamurtarit nuk njohin kundërshtarë, ‘likuidojnë’ edhe Tiranën! Gati për ‘play-off’

Vajzat vlonjate kanë marrë një tjetër fitore, duke dhënë një sinjal të qartë se janë pretendetet për të fituar titullin këtë sezon.

Flamurtari i basketbollit për femra ka korrur një tjetër fitore të rëndësishme në luftën për titull. Vajzat vlonjate fituan 97-62 me pikë kundër Tiranës, duke i mundësuar ekipit të drejtuar nga Elona Hasanaj qëndrimin në vendin e parë.

Synimi mbetet vetëm titulli kampion dhe duket se me këtë ecuri Flamurtari nuk ka rival dhe pret vetëm fazën ‘play off’. Ekipi i Flamurtarit ka dominuar gjatë gjithë takimit, ndërsa vetëm pjesa e parë është mbyllur me shifrat 60-26 duke treguar qartë se synimi ishte vetëm fitorja e thellë.

Janë aktivizuar më pas edhe lojtarët e reja të ekipit vlonjat, ndërsa krejt takimi është mbyllur me shifrat 97-62. Tashmë faza e rregullt e kampionatit po shkon drejt fundit, ndërsa pritet të nisë faza ‘play off’ ku Flamurtari ka avantazh për faktin se renditet në vendin e parë.

Katër ekipet e renditura në katër vendet e para do të diskutojnë titullin kampion, por Flamurtari duket qartë se është ekipi për t’u mundur.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.