Welcome to Vlora

Sherri dhe pengmarrja në autostradë, mësohen detaje të reja. Policia: Vëllezërit janë konfliktuar

Detaje të reja janë mësuar nga sherri që shkaktoi edhe një pengmarrje disa minutëshe në mes të autostradës Tiranë-Durrës. Dy vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj po udhëtonin me motor, kur një makinë i ka prerë rrugën dhe janë përplasur. Në konflikt e sipër, personat që ishin në automjet kanë marrë peng Indrit Beqirajn, të cilin e kanë lënë në rrugë, larg nga vendi i konfliktit, dhe më pas janë larguar.

Sqarim i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës

Në autostradën Durrës-Tiranë, në vendin e quajtur “Koxhas”, shtetasit G. B. dhe I. B. (vëllezër), duke udhëtuar me motor, dyshohet se janë përfshirë në një incident rrugor, pasi një automjet ka goditur motorin e tyre, i cili për pasojë ka dalë nga rruga. Për këtë shkak, dy vëllezërit janë konfliktuar fizikisht me personat që ishin në automjet.

Në konflikt e sipër, personat që ishin në automjet kanë marrë njërin prej vëllezërve, shtetasin I. B., të cilin e kanë lënë në rrugë, larg nga vendi i konfliktit, dhe më pas janë larguar.

Nga strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, nën drejtimin e Prokurorisë, në bazë të kallëzimit të shtetasit I. B., është regjistruar procedimi penal dhe po punohet për sqarimin e motivit dhe të rrethanave të ngjarjes, si dhe për implikimin e këtyre personave, në ngjarje të tjera.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.