Welcome to Vlora

Sërish ftohtë dhe ngricë, ja si do të jenë temperaturat sot

Vendi ynë – por edhe Rajoni i Ballkanit – si dje dhe sot do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta dhe të thata.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Por, gradualisht me kalimin e orëve (duke filluar nga orët e pasdites), mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme dhe si rrjedhoj do të nis shtimi gradual i vranësirave deri të dendura.

Paqëndrueshmëria do të shoqërohet me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në zonën e veriut dhe atë të qëndrës. Në relievet relievet e larta malore këto reshje me intensitet të ulët do të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme dhe negative në pjesën më të madhe të vendit. Brymë e ngricë gjatë mëngjesit dhe gjatë ditës në zona të thella malore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore -9°C deri në 4°C

– zonat e ulëta -6°C deri në 10°C

– zonat bregdetare -2°C deri në 12°C

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.