Welcome to Vlora

Operacioni Tentakulat/ Goditet grupi që shiste kokainë në lokalet e natës dhe pranë shkollave,13 të arrestuar dhe 2 në kërkim

Në kuadër të operacionit ‘Tentakulat’, Policia e Tiranës ka goditur një grup që shpërndante lëndë narkotike në kryeqytet, kryesisht nëpër shkolla dhe lokalet e natës.

Policia bën me dije se ka arrestuar 13 persona, 2 janë shpallur në kërkim dhe 14 të tjerë po hetohen në gjendje të lirë.

Deklarata e Drejtorit të Policisë:

Rezultatet e nje operacioni anti drogë në zonat e ndryshme të Tiranës kryesisht në klube nate. Janë disa shtetas që i shpërndanin.

Pas një hetimi disa mujor me hetime speciale, Prokuroria ka urdhëruar ndalimin e 15 shtetasve. Në kuader të operacioit “Tentakula” janë sekuestruar 754 gram kokainë e ndarë në doza të ndryhsme, 110 gram heroinë e ndarë në doza për shtije, shumë parash dhe dollarë.

Vijon…

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.