Welcome to Vlora

Nuk shkoi dot në finale, reagon Ronela Hajati: Unë e fitova Eurovisionin, mora dashurinë e publikut

Ronela Hajati ka reaguar për herë të parë pasi nuk mundi të shkonte dot në finalen e “Eurovision-it”. Këngëtarja ka publikuar një fotografi me balerinët ku shihet e buzëqeshur ndërsa ka shkruar se fitorja e saj më e madhe ka qenë dashuria e publikut.

“Edhe sikur të isha në finale do të isha e fundit! E di! Por dashuria që kam marrë është e madhe! Unë e fitova Eurovisionin sepse fitova turmën (publiku)! Dhe turma ka gjithmonë të drejtë! Ju dua”, ka shkruar Ronela krahas fotos me balerinët.

Megjithëse bëri një performancë të shkëlqyer shoqëruar me balerinët, pjesë e të cilëve ishte dhe Klaudia Pepa, Ronela nuk ia doli që bëhej pjesë e finales së madhe të festivalit evropian. Shtetet që u kualifikuan në finale mbrëmë janë:

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.