Welcome to Vlora

Në disa zona reshje shiu dhe bore,moti për sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti parashikohet i vranët me intervale të shkurtra dhe kthjellimi.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët e lokalisht mesatar kryesisht në jug të vendit. Në lartësitë mbi 1500 m parashikohen reshje të dobëta bore dhe mjegull e mjegullinë lokale për shkak të reshjeve.

Era do të fryjë me drejtim juglindje -jugperëndim 1-8m/sek.

Përkohësisht era në shtim në bregdet deri 15m/sek. Valëzim do të jetë i forcës 4 ballë me lartësi vale 1.2-2.5m. Parashikohet që deti do të jetë në forcim gradual prej orëve të mesditës.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 4/13 re shi

Kukës 2/7 re shi

Lezhë 6/12 re shi

Dibër 0/7 re shi borë

Durrës 6/15 re shi

Tiranë 5/16 re shi

Elbasan 5/14 re shi

Berat 1/15 re shi

Vlorë 7/17 re shi

Korçë -1/5 re shi borë

Gjirokastër 2/13 re shi

Sarandë 8/17 re shi.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.