Welcome to Vlora

Apeli i babait nga Vlora: Djalin dua ta çoj tek fshati SOS, s’kam kushte për ta rritur

Selim Tartaraj vetëm 7 vjeç banon në fshatin Ramicë rreth 50 km larg nga qyteti i Vlorës. Selimi në moshën 2 vjeçare u braktis nga e ëma pasi ishte me probleme të shëndetit mendor, nga ajo kohë për të voglin është kujdesur gjyshja e tij që sot nuk...

“Do të rrisim gjobat për bizneset e mëdha”, Rama: Do të ndihmojmë nënat kryefamiljare

Paraditen e sotme kryeministri Edi Rama u takua me gratë dhe vajzat e Bulqizës. Ai u garantoi grave më shumë mbështetje nga qeveria, teksa pohoi se në fokus të ndihmës do të jenë nënat kryefamiljare që marrin ndihmë ekonomike. Rama tha se qeveria do...

Rrëfehet gruaja që u martua për lekë! ‘Gjykata nuk më ndan, kërkon fotot nga shtrati’

Mjaft shqiptarë përdorin martesa fallco për të rihyrë në vendet e BE pas espulsit që kanë marrë. Kjo martesë josh shpesh gra shqiptare, që janë të gatshme të bëjnë martesën në këmbim të parave, për t’ju dhënë këtyre personave mbiemrat e tyre...

Labëria “bëhet bashkë” në një festival polifonie, iniciativë e deputetit Vullnet Sinaj!

Sezoni veror është në kulmin e tij, por Vlora duket se do të rezervojë surprizën më të bukur për turistët e interesuar në një nga trashëgimitë më të vjetra shqiptare, këngën polifonike. Me iniciativë të deputetit socialist Vullnet Sinaj, shoqatës...

“Në jetimore më thanë se vajza vdiq”, nëna: Piva ilaç që të vdisja dhe unë

32 vite më parë, Esperanza, e cila ka ardhur në programin “E diela shqiptare” në Tv Klan u bë nënë e një vajze, të cilën e quajti Marsida. Mentaliteti i kohës, shtatzënia në moshë të vogël, mospërkrahja nga familja dhe babai i vajzës, e detyruan ta...

Kategoria - Sociale

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.