Welcome to Vlora

Ndryshime në disa Komisariate të vendit, rrokadë shefash policie

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, ka firmosur të tjera lëvizje në radhët e organizatës që drejton. Këtë herë, bëhet fjalë për ndryshime që kanë prekur shefa komisariatesh, në Bilisht dhe Pogradec.

Mësohet se Oltion Agolli që mbante detyrën e shefit të komisariatit të Pogradecit është emëruar shef komisariati në Sarandë. Ndërsa në komisariatin e Devollit është emëruar Kreshnik Alimadhi. Alimadhi ka zëvendësuar Desim Palamani, i cili është pezulluar nga detyra pasi ka lejuar prerjen e pyjeve dhe akuzohet për shpërdorim detyre.

Pritet të zbardhen në vijim emra të tjerë që do të vendosen në poste drejtuese të policisë së juglindjes.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.