Welcome to Vlora

Moti i keq në ditët në vijim, Balluku: Në krye të detyrës

Zëvendëskryeministrja njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku informoi sot se vendi ynë nga mbrëmja e sotme deri të dielën do të jetë nën trysninë e temperaturave të ulëta.

Në një postim në rrjetet sociale Balluku tha se “duke nisur nga ora 00.00 e datës 14 dhjetor dhe deri në datën 18 dhjetor, vendi do të jetë nën trysninë atmosferike të ulët, e shoqëruar me shira të dendur dhe temperatura të ulëta”.

Sipas saj, në zonat malore kanë filluar reshjet e dëborës.

Balluku u shpreh se “jemi në krye të detyrës në çdo cep të vendit”.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.