Welcome to Vlora

Mbytja e foshnjës në Korçë / Ekspertiza: Fëmija u fut i gjallë në valixhe

Pas ngjarjes së rëndë të zbuluar afro një muaj më parë, ku një foshnjë u gjet e pajetë e futur në një valixhe në dollapin e shtëpisë kanë dalë rezultatet e ekspertizës. Burime pranë Institutit të mjekësisë ligjore bëjnë me dije se foshnja ka lindur i gjallë.

Ai mësohet se ka qenë me shenja jete kur është futur në valixhe nga nëna 40-vjeçare, me sëmundje të theksuara të shëndetit mendor.

Mostrat e foshnjës të gjinisë mashkullore u dërguan menjëherë pas zbulimit të ngjarjes drejt Tiranës. Ishte burri i zonjës që zbuloi foshnjën për shkak të erës së rëndë që ndiente në shtëpi.

Ai prej një muaj ishte kthyer në banesë, pasi ishte në emigrim në Greqi, dhe nuk ishte në dijeni që gruaja e tij ishte shtatzënë.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.