Welcome to Vlora

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune në Vlorë.

Sipas IGJEUM epiqendra e tërmetit ka qenë në Selenicë, ndërsa magnituda ishte 3.3 ballë, kurse thellësia fokale 23 km.

Të herëpashershme kanë qenë tërmetet gjatë ditëve të funtit në vend.

Më 4 maj u ndjenë 2 tërmete. I pari ka qenë 3.4 në Lezhë dhe 3.5 tërmeti i dytë në Shkodër.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.