Welcome to Vlora

“I ka ditët e numëruara”/ Ish-spiuni britanik për Putin: Pas disa muajsh do largohet nga pushteti

“Vladimir Putin i ka ditët e numëruara. Presidenti rus nuk do të qëndrojë në pushtet me shumë se tre deri në gjashtë muaj”, u shpreh ish-oficeri britanik i inteligjencës, Christopher Steele.

Ai theksoi se sapo sanksionet perëndimore ndaj Rusisë, veçanërisht masat energjetike, të fillojnë të hyjnë plotësisht në fuqi, ditët e Putinit do të fillojnë “të numërohen”.

Christopher Steele, i cili ishte autor i një dosjeje mbi marrëdhëniet midis Donald Trump dhe Kremlinit, vuri në dukje se shëndeti i Putinit po dobësohet.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.